Klausimai ir atsakymai

Kas yra natūrali mineralinė vata su ECOSE® technologija?

Knauf Insulation mineralinė vata yra pagaminta iš natūralių ir / arba antrinių medžiagų (tokių kaip stiklo tara, automobilių stiklai ir t.t.) naudojant biotechnologijas derinant natūralaus pluošto pagrindu technologiją be formaldehido, fenolių, akrilo, dirbtinių dažiklių ir baliklių.

Kas yra ECOSE® technologija?

ECOSE® Technologija tai novatoriška, be formaldehidų rišiklių technologija, pagrįsta greitai atsinaujinančiomis medžiagomis. Ši technologija prisideda prie energijos taupymo ir padeda gerinti aplinkos ir tvarios plėtros statybos pramonėje būklę.
ECOSE® technologijos buvo sukurtos izoliacinės stiklo ir akmens vatos pluoštui surišti, tačiau ji taip pat gali būti naudojama ir kituose produktuose, kuriuose atsisakoma formaldehido.

Kaip veikia ECOSE® technologijos?

Biologinės kilmės inertinis polimeras po ECOSE® technologijos proceso tampa labai stiprus rišiklis, kuris sujungia mineralinės vatos izoliacijos skaidulas tarpusavyje.
ECOSE® technologijos rišamoji medžiaga atlieka tą pačią funkciją kaip ir fenolio-formaldehido dervų rišiklis t.y. surišti pluoštą kuris būtų stabilus, tvirtas ir lankstus.
Po šio atradimo tapo įmanoma pašalinti formaldehido ir fenolio naudojimą gamyboje.

Ar natūrali mineralinė vata su ECOSE technologija yra brangi?

Gaminant mineralinę vatą su ECOSE® technologija produktų kainos yra konkurencingos palyginus su tradicine mineraline vata.

Ar buvo daryti testai su  Knauf Insulation ECOSE®Technology?

ECOSE® Technologija – tai penkerių metų intensyvaus mokslinių tyrimų ir plėtros rezultatas. Per šį laikotarpį su produktais  buvo atlikti visapusiški ir griežtus reikalavimus atitinkantys bandymai, kurie atitinkama kokybę ir poveikį aplinkai. Tyrimai parodė kad produktai, naudojant ECOSE® technologiją pasižymi net geresniais parametrais nei kai buvo gaminama tradicinės gamybos Knauf Insulation mineralinės vatos gaminiai.
Visi gaminiai  atitinka nustatytus standartus, papildomai yra sveikatos ir saugos standartus atitinkantis kokybės sertifikatas.

Kas yra padidintas stabilumas ir "Knauf Insulation" mineralinės vatos su ECOSE®Technologija atveju?

Laikui bėgant, mineralinė vata su ECOSE® Technologija išlieka labiau atspari tempimui nei tradicinės gamybos mineralinės vatos tai ypač aktualu vatoms turinčioms mažesnį tankį.

Kodėl ECOSE®Technology medžiagos mažiau teršia aplinką nei įprasti produktai?

Visos "Knauf Insulation" mineralinės vatos  iš esmės yra draugiškos aplinkai, nes jas gaminant didelis kiekis žaliavos yra iš perdirbtų bei atsinaujinančių medžiagų, taip yra sutaupoma labai daug energijos nei gaminant iš pirminės žaliavos. Tačiau medžiagos su ECOSE® technologija yra dar labiau ekologiškos, nes:
• gaminamos iš natūralių ir / ar antrinių medžiagų, naudojant natūralius rišiklius be formaldehido, fenolių, akrilo ir be dirbtinių dažiklių, balinimo  - prisidėti prie patalpų oro kokybės pagerėjimo dėl formaldehido ir fenolio pašalinimo gamybos procese.
• gaminant ECOSE® tecnology rišiklį yra sunaudojama apie 70% mažiau energijos nei gaminant tradicinius rišiklius, taip yra sumažinamas neigiamas poveikis aplinkai.
• naujos kartos mineralinė vata puikiai izoliuoja namo sistemas taip sutaupoma energija pastatų šildymui, izoliavimui ir t.t.  pagerėja pastatų charakteristikos.
• konkurencingos kainos palyginti su tradicine mineraline vata, kurios prisideda prie didesnio susidomėjimo produktu suderinamu su tvariu vystymusi bei ekologija.

Darnus vystymasis - kodėl tai svarbu?

Atsakymas yra labai paprastas. Mes įrodėme kad tarp ekonominio ir ekologiško planavimo galima dėti lygybės ženklą.
Energiją išleidžiamą šildymui, šaldymui, vėdinimui galima lengvai įvertinti pinigais bei veiksmais aplinkos nenaudai. Mūsų klimatas keičiasi, naftos ir dujų ištekliai mažėja, mums reikia žymiai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Todėl yra didinamos investicijos pastatų izoliavimui taip taupant energiją skirtą pastatų išlaikymui. Šiuo metu energijos vartojimo efektyvumą pastatuose apibrėžia ES direktyvos.
Knauf Insulation produktai žymiai sumažina šilumos nuostolius per pastatų rūsius, grindis, sienas bei stogą, pagerina gyvenimo komfortą, bei padidina nekilnojamojo turto vertę.

Kodėl mineralinę vatą patogiau montuoti?

Nes natūrali mineralinė vata su Ecose technologija yra maloni liesti, mažiau dulkanti, standesnė, tvirčiau įsispraudžia, nelieka šalčio tiltų