Mineralinės vatos techniniai parametrai
Elastingumas (atsparumas suspaudimui)
Vienas iš mineralinės vatos su ECOSE® technologija privalumas yra atsparumas suspaudimui, t,y, mineralinė vata po pagaminimo yra suspaudžiama ir supakuojama . Tokiu būdu vienu metu galima transportuoti gerokai daugiau m2 užimant tiek pat vietos, taip pat prireiks apie 30-40 % mažiau laiko kuris praleidžiamas sunešant pakuotes į montavimo vietą.
Produktai, pagaminti iš natūralios mineralinės vatos su ECOSE® technologija išardžius pakuotę nominalų storį pasieks per kelias sekundes ir išsilaikys per visą naudojimo laikotarpį, ji nesitrauks, ir nepraras savo matmenų netgi esant įvairioms drėgmės sąlygoms.
Elastingumas gaunamas gamybos metu pagaminant ilgesnį mineralinės vatos pluoštą, nei įprastai. Mineralinės vatos su ECOSE® technologija dėka išskirtinio elastingumo ir lankstumo patogiau vatą įterpti į namo konstrukcijas (pvz. tarp gegnių) produktas puikiai užpildys erdves pastato stoge, sienose, perdangose ir t.t. Per visą gyvavimo laikotarpį mineralinė vata ECOSE® technologija nesusėda net ir po didelio suspaudimo, pavyzdžiui montavimo metu vatą suspaudus batu (užlipus) mineralinė vata grįš į savo ankstesnę formą.
Knauf Insulation mineralinė vata:
-
mažiau svorio ant pastato konstrukcijos,
-
patogiau montuoti dėl galimybės įsprausti, lenkti ir t.t.
-
mažiau sugaištama laiko sunešant produktą į montavimo vieta,
-
mažiau CO2 emisijos gamybos ir transportavimo metu – tausojama aplinka.
Atsparumas ugniai
Stiklo mineralinė vata ir akmens mineralinė vata su ECOSE® technologija turi geriausią ir didžiausią reakcijos į ugnį klasę A, tai reiškia, kad ji nedega, negamina dūmų ar liepsnojančių lašelių.
Gaminių saugos parametrai :
-
reakcija į ugnį - A1 arba gaisro A2: produktai neturi prisidėti prie ugnies plėtros
-
dūmingumas - S1: degant neišskiria dūmų,
-
lašai - d0: degant izoliacijai nesusidaro liepsnojantys lašeliai.
Garso sugėrimas ir garso izoliacija
Triukšmą ar smūgio garsumo kontroliavimą apibūdina produktų garso izoliacija ir garso sugėrimas. Tai parametrai aktualūs įvairiuose statybos elementuose kur reikia sumažinti triukšmo ir smūgio garso lygį (pvz. pertvarose, perdangose, lubose ir t.t.).
Knauf Insulation mineralinė vata su ECOSE® technologija turi didžiausią absorbcijos klasę A. Energiją labai gerai sugeria ilgi ir ploni vatos pluoštai, kurie garso bangas nukreipia į nedidelį kiekį energijos.
Šilumos laidumas
Tiek stiklo tiek akmens vatos su ECOSE® technologija pasižymi puikiomis šilumos laidumo savybėmis, todėl mineralinė vata su ECOSE® technologija apibūdinama kaip puiki šilumos izoliacija. Knauf Insulation skatina tvarų vystymąsi ir energijos taupymą.
Knauf Insulation šilumos laidumo koeficientas:
Akmens vata su Ecose® technologija
λD = 0,035 ÷ 0,045 W / (m K)
Stiklo vata su Ecose® technologija
λD = 0,030 ÷ 0,045 W / (m K)
Hidrofobizacija
Pagal produktų tipus Mineralinės vatos su ECOSE® technologija medžiagos pluoštas gali būti hidrofobizuotas pagal standarto EN 13162 reikalavimus t.y. mineralinė vata atspari tiesioginiai drėgmei.
Šiluminis laidumas (λ)
Šiluminis laidumas yra medžiagos savybė praleisti šilumą, t.y. termoizoliacinė medžiagos savybė. Šią savybę apibūdina šilumos laidumo koeficientas λ. Kuo mažesnė λ vertė, tuo geresnėmis izoliacinėmis savybėmis pasižymi medžiaga. Šilumos perdavime, laidumas (ar karščio laidumas) yra perkėlimas šiluminės energijos tarp kaimyninių molekulių medžiagoje dėl temperatūrinio gradiento.
Šiluminis laidumas matuojamas W / (m K), ir vienetas yra liambda.
Įprastai, medžiagai pateikiamas vienetas λD (deklaruojamas šilumos laidumas )
Šiluminė varža
Šiluminė varža (pasipriešinimas) nulemia medžiagos gebėjimas sustabdyti šilumos srautą t.y. nusako kaip gerai pastato elementas nepraleidžia šilumos. Kuo didesnė šiluminė varža, tuo geresnė izoliacinė medžiaga. Vienetas R yra temperatūrų skirtumo santykis tarp izoliatoriaus ir šilumos srauto perėjusį per jį. R dažniausiai naudojamas apibūbinti pastato konstrukcijoms (sienoms, stogui, grindims). R matuojamas m²•K/W
Šiluminė varža priklauso nuo medžiagos rūšies, tankio ir porų struktūros, drėgmės kiekio ir temperatūrų skirtumo.
Paviršiaus varža
Paviršiaus varža yra medžiagos paviršiaus priešinimosi šilumos srautui matas ir nepriklauso nuo medžiagos matmenų. Šį pasipriešinimą sukuria šalia kūno paviršiaus esantis plonas santykinai nejudančio oro sluoksnis. Jis priešinasi šilumos srautui ir sukuria temperatūros kritimą šiame sluoksnyje. Paviršiaus temperatūra priklauso nuo šilumos perdavimo būdo.
• R se = išorinio paviršiaus šiluminė varža (judantis oras)
• R si = vidinio paviršiaus šiluminė varža (ramus oras)
Apskaičiuojant konstrukcijos, sudarytos iš keleto medžiagų, visuminę R vertę, pirmiausiai apskaičiuojama kiekvieno komponento R vertė, įskaitant išorinio ir vidinio paviršiaus varžas.
R viso= R se + R1+ R 2 + R 3 + R si
Šilumos perdavimo koeficientas (U)
U – šilumos perdavimo koeficientas nusakantis kaip “gerai” pastato elementas praleidžia šilumą. Jis nusako šilumos perdavimo santykį per pastato konstrukcijos plotą, kuo reikšmė mažesnė tuo geresnės savybės. U yra atvirkščias R ir matuojamas SI sistemos vienetais W/(m²K)
Įprastai skaičiuojamas viso atitvaro perdavimo koeficientas